Incepator.ro
  Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Off-topic
 Incepator - Forum : General : Off-topic
Message Icon Topic: Cum sã scap de emotii ?(Topic Closed Topic Closed) Post Reply Post New Topic
<< Prev Page  of 7
Author Message
ROXIE
Groupie
Groupie

Online Status: Offline
bullet Posted: 21/August/2007 at 16:39
cand pici traseul examinatorul nu iti spune unde ai gresit? multi care au picat spun k nu stiu unde au gresit...
IP IP Logged
w88bea
Senior Member
Senior Member

bullet Posted: 21/August/2007 at 19:09
Mie nici macar cate puncte am facut la sala nu mi s-a zis...la traseu nu mi s-a nici unde as fi gresit....doar "admis" (dupa ce m-a facut cu nervii)si "cara-te mai repede"(asta din partea examinatorului de la traseu)Geek.Foarte "etic"
http://www.rtbclub.ro/home_ro.php
IP IP Logged
regulament
Senior Member
Senior Member

bullet Posted: 21/August/2007 at 19:34
e aiurea modul de sustinere al examenului...te tine pana la 4 in picioare si hai sa conduci...
iar pretentiile unora sunt exgerate,asta comparand cu cat isi dau silinta instructorii...
nu mi se pare normal sa-ti intinda capcane in mod intentionat.
Ciudat este cum poti pica DOAR ptr ca ai oprit pe un marcaj(unii mai fac si asa),asta in timp ce toti opresc in zone interzise,"stranguland" circulatia!De acord sa te penalizeze,dar de ce nu-i amendeaza pe cei care opresc aiurea??Eu asta nu inteleg...ar face bani frumosi la cati incalca regulile privind oprirea/stationarea...
Toti dau vina pe lipsa parcarilor...insa in majoritatea cazurilor e loc berechet de parcat la 50-100 m distanta...dar "boierul" vrea sa se dea jos fix in fata usii magazinului/restaurantului/cafenelei/etc... boierul e boier;ii strica 50 m de mers pe jos
IP IP Logged
w88bea
Senior Member
Senior Member

bullet Posted: 21/August/2007 at 19:47
Eu nu l-am ascultat pe mitocanul de examinator...mi-a zis sa opresc intr-o statie de trolebuzeAngry.Am fost obraznica atunci ca nu l-am ascultat , dar si asa si-a batut rau joc de mine la examen si am zis ca macar o data sa respect legea si sa ii dau peste nas unui prost ce avea impresia ca e Stapanul lumii...Dupa ce ca am avut si eu nitzcaia emotii inca de cand am aflat ca dau cu omul ala si toti ma speriau ca e cel mai al dracului si sa aman traseul...s-a purtat si urat pe deasupraAngry...emotii peste emotii
http://www.rtbclub.ro/home_ro.php
IP IP Logged
ROXIE
Groupie
Groupie

bullet Posted: 25/August/2007 at 23:16
Doamne ce oameni!! :O
IP IP Logged
My Chris
Newbie
Newbie

bullet Posted: 28/August/2007 at 12:05
Salutare, populatie! Sunt nou pe aici, desi intru pe site-ul asta de prin primvara si am carnet din 19.07.2007 Smile
Pai... cum sa zic... examenul... emotii nu am avut deloc. Acu' oi fi eu mai bengos sau nu stiu cum, dar nu am avut... La sedinta de condus, m-am urcat direct la volan si l-am intrebat pe "unde mergem, bre?" Nu stiam sa conduc, dar statusem pana atunci o gramada de timp in dreapta cu o gramada de soferi, asa ca mi-a aratat care si ce e pe bord, cum sa plec si asta a fost, ca la teorie eram blindat.  Cate nu i-am mai facut instrucorului... LOL Mers numai cu 60 Km/h, facut dreapta pe la benzinarii, parcat cu fata (pe motiv ca "lasa, bre, ca stim cu spatele, facuram noi"), claxonat babele care stateau prea mult pe zebra, depasit toate masinile "scoala" pe care le intalneam, salutat politistii strigand pe geam ("ete, bre, garcea!") Big%20smileLOL Da' in rest am mers corect (am incetinit la treceri de pietoni, semnalizat tot timpul, schimbat corect vitezele, fara smucituri, etc)
Revenind, la topic,... Emotii... Hmmmmmm.... Pai nu ar trebui sa ai pe considerentul ca nu pica cerul daca nu iei carnetul ala... Ar trebui sa repeti vizual in gand un traseu pe care l-ai facut, sa fii calm, sa nu cauti vorba aiurea cu examinatorul, sa senalizezi mereu, sa incetinesti la curbe si treceri de pieton, sa te asiguri si... gata, ai luat carnetul. Eu asa am facut si totul a mers ca pe roate. Niciun punct penalizare. Succes! Thumbs%20Up
IP IP Logged
<< Prev Page  of 7
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version

Forum Jump
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot create polls in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Incepator.ro