Incepator.ro
  Active TopicsActive Topics  Display List of Forum MembersMemberlist  CalendarCalendar  Search The ForumSearch  HelpHelp
  RegisterRegister  LoginLogin
Examenul
 Incepator - Forum : General : Examenul  
Message Icon Topic: Cum a decurs examenul!!!!! Post Reply Post New Topic
<< Prev Page  of 14
Author Message
Axel9
Newbie
Newbie

Online Status: Offline
Quote Axel9 Replybullet Posted: 08/Octombrie/2013 at 19:43
Bună seara.
Azi am avut examenul in Iași cu dm. Remus Iftimie un politist foarte calm și corect , am fost ADMIS.
IP IP Logged
Etelka
Newbie
Newbie

Quote Etelka Replybullet Posted: 09/Octombrie/2013 at 21:09
Felicitari !
Sa-l ai drumuri frumoase, fara evenimente neplacute!
Si sa nu uiti ca toata viata mai avem de invatat.
IP IP Logged
fadfad
Newbie
Newbie

Quote fadfad Replybullet Posted: 15/Septembrie/2014 at 13:19
am reusit si eu azi dimineata sa trec si de ultimul hop...examenul de oras... sunt foarte fericit si mandru totodata... Am avut 2 greseli, neincadrarea pe banda la o intersectie, si in unele zone am mers cu viteza un pic cam mica... ca si emotii, am avut un pic, e drept, dar nimica iesit din comun....  am dat cu examinatorul Bordea (in cluj am dat) dar jos palaria...om foarte corect ... de asemenea sunt foarte multumit si de instructorul meu, domnul Andreica, un instructor de nota 10

In incheiere, doresc sa urez bafta multa tuturor viitorilor elevi care au de dat examenul, si drumuri lungi fara incidente pentru toata lumea Smile

Edited by fadfad - 15/Septembrie/2014 at 13:20
IP IP Logged
exercitii
Instructor
Instructor

Quote exercitii Replybullet Posted: 15/Septembrie/2014 at 20:04
Felicitări. Îți dorim noroc dar și atenție desăvârșită; că altfel nu se poate. Cine a învățat bine să conducă merge încet pe unde nu poate fi în totală siguranță.
Ing. Ilie Ciolac
exercitii.ciolac.com: Informatii despre cărțile "Exercițiile conducerii autoturismului" și "Ex. conducerii și mecanica autoturismului "
IP IP Logged
Saintfate
Newbie
Newbie

Quote Saintfate Replybullet Posted: 19/Octombrie/2014 at 23:17
IP IP Logged
Saintfate
Newbie
Newbie

Quote Saintfate Replybullet Posted: 19/Octombrie/2014 at 23:24
Buna tuturor. Mi-a venit si mie vremea sa dau traseul, in 25 august am luat sala cu 24 de puncte iar acum se apropie data de 22 octombrie cand v-a trebui sa ma prezint la examenul practic. Am citit toate raspunsurile voastre, care m-au incurajat dar m-au si descurajat totodata. Am o multime de intrebari; Ce sa fac? Ce sa nu fac? Cum sa merg? Cu ce viteza sa merg? Cat o sa ma tina? Pe unde o sa ma duca? si inca o gramada din acestea. De condus eu cred ca conduc bine, pe langa cele 15 sedinte pe care le-am facut cu un instructor foarte de treaba si calm cu o masina pe care o "iubesc" foarte mult am mai mers de cateva ori cu tatal meu in poligon ca sa imi mai revin putin dupa 2 luni si ceva de cand nu am mai condus. In 20 si 21 mi-am mai programat cate o sedinta sa ma obisnuiesc iarasi cu masina (Un Golf 5 1.9 Tdi) si sa mai fac ceva km prin oras. Daca puteti sa imi dati ceva sugestii care m-ar putea ajuta v-as fi recunoscator. Btw sunt putin mai emotiv ... Deci cred ca o sa am probleme cu emotiile.
IP IP Logged
exercitii
Instructor
Instructor

Quote exercitii Replybullet Posted: Yesterday at 01:13
Dacă stați bine cu condusul, cum spuneți și se vede că aveți dreptate, concentrați-vă la fiecare pas pentru a face exact ceea ce trebuie. La examen nu analizați, după parcurgerea unor secvențe ale drumului, ce a ieșit. Atenție mare la pasul imediat următor. Trebuie să vă preocupe vizibil numai elementele de conducere care urmează și cele care deja se succed. Altfel vă poate desconcentra de la drum grija vizând soarta examenului și veți pierde grijile pentru răspunderea conducerii. În plus, iată un secret. Examinatorii urmăresc dacă vă place să vă eliberați uneori de concentrarea atenției, sau dacă simulați nepăsare ori îndemânare.

Edited by exercitii - Yesterday at 15:30
Ing. Ilie Ciolac
exercitii.ciolac.com: Informatii despre cărțile "Exercițiile conducerii autoturismului" și "Ex. conducerii și mecanica autoturismului "
IP IP Logged
exercitii
Instructor
Instructor

Quote exercitii Replybullet Posted: Yesterday at 15:35
Originally posted by exercitii

Dacă stați bine cu condusul, cum spuneți și se vede că aveți dreptate, concentrați-vă la fiecare pas pentru a face exact ceea ce trebuie. La examen nu analizați, după parcurgerea unor secvențe ale drumului, ce a ieșit. Atenție mare la pasul imediat următor. Trebuie să vă preocupe vizibil numai elementele de conducere care urmează și cele care deja se succed. Altfel vă poate desconcentra de la drum grija vizând soarta examenului și veți pierde grijile pentru răspunderea conducerii. În plus, iată un secret. Examinatorii urmăresc dacă vă place să vă eliberați uneori de concentrarea atenției, sau dacă simulați nepăsare ori îndemânare.
Când vă concentrați la drum, emoția pierde terenul.
Ing. Ilie Ciolac
IP IP Logged
Saintfate
Newbie
Newbie

Quote Saintfate Replybullet Posted: Yesterday at 18:40
Multumesc mult de sfaturi. Ar mai trebuie sa stiu ceva in plus? Daca da va rog sa-mi spuneti pentru ca doresc foarte mult sa il iau...
IP IP Logged
<< Prev Page  of 14
Post Reply Post New Topic
Printable version Printable version

Forum Jump
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot create polls in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Incepator.ro