Print Page | Close Window

Oras examen

Printed From: Incepator
Category: General
Forum Name: Practica
Forum Discription: Mesaje despre practica, oras, garare, parcare laterala, etc.
URL: http://www.incepator.ro/forum/forum_posts.asp?TID=3352
Printed Date: 25/Aprilie/2014 at 01:38

Topic: Oras examen
Posted By: iulianmihai75
Subject: Oras examen
Date Posted: 26/Decembrie/2012 at 08:53
buna am si eu intrebare am dat de trei ori pana acum de carnet si acuma dau a patra oara. si acuma mam programat si cand dau intru in a 6 luna de cazier ce trebuie sa fac mai este valabil ?

Replies:
Date Posted: 26/Decembrie/2012 at 08:55
scuzati-ma pentru greseli dar am vrut sa scriu repede

Posted By: ANDREEA23M
Date Posted: 26/Decembrie/2012 at 09:39
Pt orice eventualitate scoate iar cazierul sa nu te trezesti cu probleme. Bafta multa

-------------
Marti 13/12/2011 soferita cu acte :)

Date Posted: 26/Decembrie/2012 at 21:39
mda dar ma mai gandisem ca poate e valabil si 6 luna si abia dupa ce trece luna ianuarie expira :) oricum cred ca e mai valabil ca e facut la sfarsitul lu iulie

Posted By: ANDREEA23M
Date Posted: 27/Decembrie/2012 at 11:09
Am fost in aceeasi situatie si desi mai aveam aproximativ 1 luna pana expira cazierul instructorul m-a trimis sa-l mai scot o data pt a nu avea neplaceri. Inca o data bafta!

-------------
Marti 13/12/2011 soferita cu acte :)

Date Posted: 27/Decembrie/2012 at 12:25
aha ii bun multumesc de raspuns :) :P

Date Posted: 30/Decembrie/2012 at 14:28
am si eu o mica curiozitate nam spuso pana acum ca am zis ca nu are importanta dar as vrea sa vad si eu parerea voastra
Eu sunt din Roman jud neamt si dadusem examen pentru a doua ora cu domn examinator anton un politist foarte rau si incep examenu cu el ma plimbat aproape 25 de minute nebunu si greseli care leam facut au fost doar o frana pusa un pic mai brusca si mi sa oprit motoru de doua ori in rest nam mai facut greseli si la urma raspunsul a fost ca nu ia placut cum am condus pl mea si mia mai dat si vreo 35 de puncte de penalizare e corect ? dal naibii nu meritam aceste puncte :( voi ce parere aveti meritam aceste puncte

Date Posted: 30/Decembrie/2012 at 14:29
:) :D

Posted By: Ameriknu
Date Posted: 30/Decembrie/2012 at 18:12
Ideea este ca politistul are o grila de depunctare.
Daca la o curba cu mai multe benzi te-ai apropriat sau ai calcat un marcaj, te depuncteaza la "Circulatul in curbe".
Daca nu ai incetinit suficient la trecerile de pietoni, te depuncteaza iar.

Instructorul nu iti va spune ca nu meritai sa iei decat in cazul in care ai facut ceva urat, altfel ti-ar demonstra ca nu te-a pregatit ca lumea. ;)

Si nu mai fii asa acid cu politistul, mai ales in privinta timpului de examinare. El are dreptul sa te tina 30 minute.

-------------
Categoria B din 10.06.2009

Date Posted: 30/Decembrie/2012 at 19:03
mda probabil si asta :)

Print Page | Close Window