Print Page | Close Window

In cat timp se elibereaza permisul de conducere?

Printed From: Incepator
Category: Am carnet...
Forum Name: Off-topic
Forum Discription: Tot ce ar putea fi considerat off-topic in forumurile de mai sus
URL: http://www.incepator.ro/forum/forum_posts.asp?TID=779
Printed Date: 24/Aprilie/2014 at 04:19

Topic: In cat timp se elibereaza permisul de conducere?
Posted By: Yanni
Subject: In cat timp se elibereaza permisul de conducere?
Date Posted: 17/Iunie/2007 at 13:13

Eu am auzit ca noile reglementari ale celor de la politira rutiera din Capitala elimina birocratia si timpul pierdut pentru obtinerea permisului de conducere...

Are cineva idee, in cat timp sunt acestea eliberate, de la data admiterii examenului teoretic si practic?
Eu am terminat vineri si vreau sa stiu cand ar fi ideal sa merg la "ghiseu", tinand cont ca sunt si foarte nerebdator.
Pe site-ul celor de la directia politiei rutiere nu scrie nimic in acest sens.
Astept raspuns.
 Bafta!

Replies:
Posted By: faithless
Date Posted: 17/Iunie/2007 at 17:15
eu am dat luni,miercuri m-am dus sa fac pozele (marti era 1 mai si era inchis) si vineri l-am ridicat
altii au luat si mai repede sau mai tarziu..depinde

-------------
examen 30 aprillie 2007 - luat

Posted By: aburilus
Date Posted: 17/Iunie/2007 at 19:21
In Bucuresti nu se intampla chiar asa repede lucrurile dar am inteles ca totusi acum se rezolva mai repede decat inainte

Oricum, nu ii inteleg si n-o sa-i pot intelege pe cei care se grabesc sa si-l ia.
Ce dracu mai conteaza cateva zile in plus mai ales ca dupa 30 de ore de condus (sau ma rog, vreo 23 pt ca putini instructori fac 2 ore pline per sedinta) esti varza si nu stii cum sa iesi cu masina pana in colt cu cineva in dreapta....
Ma rog

Posted By: alina sp
Date Posted: 17/August/2007 at 10:12
app de eliberat permise. am o curiozitate si vroiam sa va intreb de mai multa vreme ce se intampla cu un permis care nu a fost ridicat la timp? adica proprietarul nu s-a prezentat la politie sa-si i-a permisul dupa ce a facut poza si a semnat si nici nu a imputernicit o alta persoana sa faca lucrul acesta? permisul se arhiveaza la politie? se trimite la scoala? se anuleza sau ce se intampla cu el? Question  sunt cam Confused si as dori niste lamuriri in legatura cu acest subiect.... daca ma poate almuri cineva

Posted By: victor2007
Date Posted: 17/August/2007 at 10:43
Ramane la serviciul permise pana te duci personal cu buletinul

Posted By: alina sp
Date Posted: 17/August/2007 at 11:26
 Lampm-ati luminat!! amenda sau taxa pt neridicare la timp sau ceva d genul acesta??? multumesc pt raspuns

Print Page | Close Window